Ogród i ogrodzenie: jak harmonijnie zagospodarować posesję?

ogrodzenie

Znaczenie solidnego ogrodzenia

Samodzielnie stojący budynek uznaje się za w pełni zagospodarowany, gdy posesja jest chroniona solidnym ogrodzeniem. Takie ogrodzenie powinno zapewniać bezpieczeństwo, zapobiegając wtargnięciu niepowołanych osób na działkę, a także prezentować estetyczny wygląd, który zależy od zasobności portfela, naszego stylu oraz wizerunku, jaki chcemy pokazać innym.

Wybór ogrodzenia: funkcjonalność i styl

Nie ma powodu udawać, że jest inaczej – do ogrodzenia podwórek wystarczą najzwyklejsze i stosunkowo tanie siatki z metalu. Pragniemy jednak, aby nasze posesje prezentowały się elegancko i stylowo, dlatego przynajmniej w przedniej części często stosujemy płoty kute. Takie ogrodzenia natychmiast nadają budynkowi wygląd nobliwy, a nawet monumentalny (patrz tutaj).

Ekonomiczne rozwiązania

Boczne części posesji, które nie są widoczne z ulicy, można ogrodzić tańszymi materiałami, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na inne cele, na przykład rośliny ogrodowe, które poprawią estetykę podwórka. Można też zainwestować w pasujące do eleganckiego ogrodzenia kute balustrady oplatające fasady, tarasy lub balkony.

Estetyka i prestiż

Takie harmonijne zagospodarowanie posesji na pewno będzie zgodne z estetycznymi założeniami dotyczącymi zewnętrznego wystroju naszej nieruchomości. Niezależnie od tego, jak na to patrzeć, będzie to również powód do dumy dla właściciela. Przecież jeśli inni mają komentować, jak ktoś mieszka, to niech wyrażają się dobrze, a nawet z odrobiną zazdrości.